מה ההבדל בין מלגזות ועגלות חשמליות ומה משתנה במחירים שלהם | ד.ט לוגסטיק
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

שתף את הפוסט:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

מלגזות ועגלות – התנהלות נכונה ובטוחה

מה עושים עם מלגזות ועגלות במחסנים ואולמות ייצור? איך בוחרים מלגזות או עגלות ומה ההבדל בין הסוגים השונים?

פתרונות שינוע מהסוג של מלגזות ועגלות חשובים מאוד עבור התעשייה המודרנית. הדוגמה הכי טובה לשימוש בפתרונות שינוע בתעשייה המודרנית היא במחסנים. בנוסף, יש המון אולמות ייצור שבהם השימוש בפתרונות שינוע הם חלק בלתי נפרד מרשימת המשימות של העובדים. הדבר החשוב הוא לפיכך לבחור מלגזות ועגלות ברמה גבוהה ולעשות זאת בצורה נכונה.

משנעים אותך להצלחה

חברת ד.ט.לוגיסטיק מתמחה בפתרונות שינוע מעולים. אנו נשנע גם אותך להצלחה וכבר עכשיו מחכים לך באולם התצוגה שלנו מלגזות ועגלות במחירים נוחים. נשמח לייעץ לך ולהעמיד לרשותך פתרון שינוע מיידי, מהיר ונוח. רק נותר לך לבקר אותנו באולם התצוגה ולשדרג את פתרונות השינוע שלך עם מלגזות ועגלות ברמה הגבוהה ביותר.

מלגזות ועגלות

הבדלים בין מלגזות ועגלות

מלגזה היא כלי רכב ממונע שמשמש להעמסת ותובלת מטען למרחקים קצרים. גם עגלה משמשת להעמסת ותובלת מטען, אך לרוב היא אינה ממונעת אלא מתחברת לכלי רכב אחר. העגלה נפוצה יותר כסוג של נגרר אך היתרון הוא שניתן להשתמש בה למרחקים ארוכים. כמו כן, העגלות המשמשות במחסנים ואולמות ייצור זולות יותר ממלגזות.

השימוש במלגזות ועגלות

יש כמה שימושים בולטים של מלגזות או עגלות במחסנים:

  • ייעול תנועה של חלפים, חלקים וכלים כבדים
  • שינוע לוגיסטי של חומרי גלם ומכונות
  • תפעול שוטף של מפעלי ייצור
  • העברת חומרים בפסי ייצור של סדנאות עבודה
  • שינוע מטען במחסנים ואולמות תצוגה

שמירה על בטיחות בהפעלת פתרונות שינוע

פתרונות שינוע דורשים הקפדה על סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ובטיחות. את הבטיחות מוודאים כבר בשלבים הראשונים של בחירת מלגזות או עגלות. ניתן לדעת מה רמת הבטיחות של דגמי מלגזות או עגלות לפי הפרמטרים הבאים:

  • המפרט הטכני של הדגם
  • פרטים המסופקים על ידי היצרן לגבי עומס מקסימאלי ומרכז כובד
  • מוניטין של היצרן

מלבד תחום האחריות של היצרן בשמירה על בטיחות במלגזות ועגלות, גם למפעיל יש אחריות מסוימת. רק מפעיל מוסמך עם רישיון מתאים יכול להשתמש בפתרונות שינוע כמו מלגזות ועגלות. האחריות על הכשרת המפעיל היא של המעסיק ועליו לוודא סביבת עבודה מתאימה.

טיפים לבחירת מלגזות או עגלות

יש כיום מגוון רחב של פתרונות שינוע ולא תמיד קל לבחור מתוכם. הטיפ הכי חשוב בהקשר הזה הוא להגדיר צרכים ומטרות. בעלי אולמות ייצור לדוגמא יצטרכו פתרונות שינוע אחרים מאשר בעלי מחסנים. כמו כן, יש הבדל בין מלגזות ועגלות לשימוש במחסנים לבין פתרונות שינוע לענפי התעשייה, המסחר והחקלאות. ככל שמגדירים טוב יותר את אופי השימוש כך מקלים על הבחירה בפתרונות שינוע מסוימים.

הבדלים בין סוגי מלגזות ועגלות

עוד שיטה טובה לבחור פתרונות שינוע היא להשוות בין דגמים מסוימים של סוגי מלגזות ועגלות. תחת מלגזות ניתן לראות את הדגמים הבאים:

במידה ולא בטוחים לגבי הבדלים במפרט הטכני של פתרונות שינוע מסוימים, ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע. ההתייעצות עם אנשי מקצוע משתלמת בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר היא חוסכת בהוצאות מיותרות על מלגזות לא מתאימות. לעומת זאת, בטווח הארוך היא מבטיחה ניצול אופטימאלי של יכולות העגלה או המלגזה.

מעמיסים אותך לשלב הבא!

בחברת ד.ט.לוגיסטיק יעמידו לרשותך מומחים לפתרונות שינוע באופן מיידי. כעת כדאי לך להשאיר פרטים באתר ואנו נחזור אליך בהקדם עם מידע עדכני על מלגזות ועגלות מכל הסוגים.

מאמרים נוספים: