מלגזות פנים

מלגזות פניםאיך בוחרים את סוג המלגזה בהתאם לסוג העבודה? האם יש הבדל בעבודה בתוך אולם או באזור פתוח מחוץ למפעל בעת בחירת מלגזות? מה ההבדל בין מלגזות פנים וחוץ? ואיך תדעו לבחור את המלגזה ש"תעשה את העבודה" בהתאם לצרכים שלכם? אין כמעט עסק גדול, מפעל או בית מלאכה שלא משתמש במלגזה לצורך שינוע סחורה. זו הדרך היחידה כמעט להשתלט על משטחים עמוסים בסחורה אם לשיווק או אם ליצוא. בפועל, המלגזה הממונעת מעבירה ממקום למקום את הסחורה וגם אם מדובר במטרים ספורים, אבל בהרבה מאוד משטחים, אי אפשר להתנהל בלי מלגזה. למלגזות יתרונות רבים – שימוש במלגזה חוסך בזמן יקר, וכן כמובן בכוח עבודה ובמשאבים היות ומה שעשו פעם ידנית, עושים היום בעזרת אמצעים מתקדמים. כשמדובר בעידן בו התחרות על השירות והאספקה קריטיים, כל מיכון שיכול לזרז, להאיץ ולספק את הסחורה כמה שיותר מהר הוא מבורך, ולכן מלגזה היא חלק הכרחי משרשרת האספקה של כל מפעל קטן או גדול.

מהן מלגזות פנים?

מלגזות פנים משמשות לשינוע של מוצרים או סחורה בתוך מבנה סגור. התכונות שלהן צריכות להתאים לכמות ולמשקל שהן צריכות לשאת, והמפרט הטכני שלהן צריך להתאים לדרישות של העסק. בדרך כלל מלגזות פנים יהיו מלגזות חשמליות ובארץ יש הרבה מאוד מותגים של מלגזות חשמליות שמגיעות אלינו מיצרניות עולמיות ומובילות בתחום. אחד הדברים החשובים עליהם יש לשים דגש בעת בחירה של מלגזה לאולם פנימי או למבנה סגור, הוא שהמלגזה חייבת להיות שקטה והיא בוודאי לא יכולה להיות מלגזה שעובדת על דיזל שהיא בדרך כלל מרעישה ויותר מתאימה לשימוש בחוץ. לכן, מלגזה המיועדת לשימוש פנימי תהיה מלגזה חשמלית שעומדת בתנאי הנשיאה, שהפעלתה תהיה שקטה וכן שתעבוד על חשמל על מנת למנוע חלילה את פליטתם של גזים רעילים מצינור המפלט.
אולם כמו בכל מוצר למלגזות חשמליות ישנו גם חיסרון והוא שהן פחות חסכוניות – הדלק מתרוקן מהן במהירות והן זקוקות לתדלוק תכופות אבל חוץ מזה, הן מתפקדות כל אחת על פי היכולת הטכנית שלה.

מלגזות לשימוש בחוץ!

מלגזות פנים ישמשו אתכם במבנים כמו שאמרנו אך מלגזות לשימוש בחוץ, מהוות את רוב רובן של המלגזות בארץ. למעשה, כמעט בכל חנייה של מפעל או בכל שטח פריקה וטעינה יהיו מלגזות עם מנוע דיזל. למלגזות האלה יתרון והוא שהן יכולות להישאר עם מנוע דולק לאורך זמן, לעומת המלגזות החשמליות אשר מוגבלות מבחינת זמן השימוש שלהן וזקוקות לטעינה מחודשת.
מלגזות לשימוש חיצוני יבחרו לפי כמות המשטחים והארגזים שהן צריכות לשאת בניגוד לבחירת מלגזות חשמליות, המיועדות לשימוש פנימי שם קיים פחות הקריטריון של הפריקה והטעינה אלא הקריטריון של הצורך בשינוע נכנס לתמונה. לכן על מנת לבחור את מלגזות פנים או חוץ שמתאימות לכם, עליכם להבין את הצרכים שלכם וכך להגיע לבחירה חכמה.

ייעוץ מקצועי ללא עלות 04-6457728