מלגזות חדשות מול ישנות

המכונות הפופולריות ביותר להעברת מוצרים על פני מרחקים קצרים הם מלגזות, המלגזה היא אחת החידושים החשובים ביותר בתעשייה, בעידן מודרני. מעל 150,000 מלגזות חדשות נמכרות לקונים בכל שנה. בערך בזמן של מלחמת העולם הראשונה, המכונות התעשייתיות נוצרו עם פלטפורמה חשמלית שיכול להיות מורם או הורידה. המאמץ המלחמתי יצמח חידושים אחרים הכוללים בתוכם מלגזות חדשות חשמליות הראשונות. דגמי המלגזה לפי מלחמת העולם הראשונה היו די פשטניים, ללא הידרוליקה או אפילו יכולת הרמה גבוהה. המכונות האלה נועדו להרים עומס רק כמה אינצ'ים. ואפילו עם היכולות המוגבלות של ההרמה, המכונות האלה עשו פריקה וטעינת מטענים הרבה יותר קלים מהיום, מה שגרם לצרוך יותר כוח עבודה שגם ככה לא היה בגלל המלחמה.


מלגזות חדשות

המלגזה החדשה לא פרצה ישר את השוק, אבל פריצת הדרך הגדולה התרחשה בשנת 1930 כשהתחילו בפיתוח של המשטח הסטנדרטי, מה שהוביל לפיתוח מהיר של המלגזה. מלחמת העולם השנייה זירזה עוד את פיתוח המלגזה הפועלים במלחמת העולם השנייה היו זקוקים לדרך יעילה יותר כדי לטעון את הכמויות העצומות של סחורות המלחמה על מספר רב ספינות. קניית המלגזות של אחת החברות הגדולות עלתה מ500 יחידות בשנה 1939 ל23,500 יחידות בשנות המלחמה המאוחרות יותר התנועה המתמדת של הסחורה בתקופה גרמה לפיתוח הכרחי עבור מלגזות חדשות חשמליות , ומודלים רבים פותחו כדי לעבוד משמרת מלאה של 8 שעות ללא טעינה. ב1950 התברר כי שיטות האחסון צריכים להתייעל יותר, והמחסנים החלו להתרחב כלפי מעלה ולא כלפי חוץ לפיכך, נדרשו מלגזות יותר חזקות, עם יותר יכולות הרמה ויכולות תמרון.


דגמים חדשים של מלגזות חדשות

הדגמים החדשים שנוצרו יכלו להתאים למעברים צרים ולהרים חומרים עד 50 רגל מעל האדמה, גבוה יותר מאשר אי פעם בעבר. מלגזות חדשות מעבר צרות עזרו לחולל מהפכה בתעשיית האחסון, כמות המדפים בכל מחסן עלתה כלפי מעלה.