בחירת מלגזות לפי סוג

למה חשוב להכיר דגמים חדשים של פתרונות שינוע לפני בחירת מלגזות מסוימות? איך מגדירים את המשימה של המלגזה?
רוצים לדעת עוד על בחירת מלגזות?

מלגזה משמשת להובלת מטען למרחקים קצרים וארוכים. היא מתאפיינת בזרועות פלדה שאותן ניתן להכניס מתחת למטען על מנת לבצע את השינוע במהירות וביעילות. מלגזות הן כיום חלק חשוב מענפי התעשייה והמסחר ולכן הן משולבות במפעלי ייצור, מחסנים, מפעלים וסדנאות עבודה. עם זאת, בחירת מלגזות היא נושא מורכב שמחייב התייחסות לשיקולים שונים. בחירה נכונה חוסכת בהוצאות וגם משפרת את הבטיחות. מנגד, בחירה לא נכונה עלולה לעכב את העבודה ולסכן את העובדים.

מעמידים לרשותך את כל אפשרויות השינוע

חברת ד.ט.לוגיסטיק מעמידה לרשותך אולם תצוגה עם כל סוגי המלגזות. דרכנו ניתן לבצע בחירת מלגזות בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב. מטרת החברה היא ללוות אותך לאורך התהליך הרגיש של בחירת מלגזות ולהסביר לך על ההבדלים בין הדגמים והסוגים. כמו כן, ניתן לתאם מולנו פגישת ייעוץ ללא התחייבות ולבצע השוואה יסודית בין סוגי מלגזות.

בחירת מלגזות לפי יכולת העמסה

בחירת מלגזות או מלגזונים חשמליים מתייחסת קודם כל ליכולת העמסה. רוב המלגזות מתאפיינות ביכולת העמסה של עד 5 טון, אך יש מלגזות חדשות עם יכולת גבוהה יותר. הגדרה נכונה של אופי השינוע יכולה לסייע לבחירת מלגזות ולעזור להתמקד בדגמים רלוונטיים בלבד. בחירת מלגזות לפי יכולת העמסה קובעת גם את רמת הבטיחות בעבודה.

בחירת מלגזות לפי שליטה וזרועות

עוד דרך לבחור מלגזות היא לבדוק את סוג השליטה. בכל המלגזות יכול המפעיל לשלוט בהעלאה והנמכה של הזרועות, אך יש מלגזות שבהן ניתן לשלוט גם בשיפוע של הזרועות. שליטה בשיפוע חשובה לבחירת מלגזות שאמורות לעבוד במישור לא מאוזן. אפשרויות אחרות כוללות שליטה על התזוזה הרוחבית של הזרועות או שליטה במרחק בין הזרועות. במלגזות עם חלקי אחיזה מיוחדים ניתן לטפל בחביות ולשנע מטענים עם זרוע עגולה במקום שתי זרועות שטוחות.

הבדלים בין סוגי מלגזות

החלוקה לדגמים שונים היא בהתאם לשימוש הראשי של כל מלגזה. אלו ההבדלים הבולטים שכדאי להכיר:
א. מלגזת מפעיל הולך – זו מכונת שינוע פשוטה שמופעלת באמצעות דחיפה. מנגנון ההרמה של מלגזת מפעיל הולך יכול להיות מכאני או חשמלי. בבחירת מלגזות מפעיל הולך כדאי לזכור שמתקני הרמה חשמליים אמנם נוחים יותר, אך הם תלויים בקרבה למקור אנרגיה מסוים. היתרון של בחירת מלגזות מפעיל הולך הוא ניידות גבוהה.
ב. מלגזות חשמליות – מלגזות שמופעלות באמצעות חשמל אינן פולטות חומרים מזהמים ולכן מתאימות לעבודה בתוך חללים סגורים. בבחירת מלגזות חשמליות יש לוודא שהמפעיל עובר הכשרה מיוחדת ומחזיק בהיתר מתאים.
ג. מלגזות דיזל – בחירת מלגזות דיזל מתאימה בדרך כלל למי שרוצה להגיע ליכולת הרמה והספק גבוהים במיוחד. המנוע החזק מיועד לעבודה בשטחים פתוחים והוא משולב במלגזות של אתרי בנייה, מפעלי ייצור, שטחי חקלאות, נמלים ושדות תעופה.
בחירת סוגי מלגזות

בחירת מלגזות לפי אופי המשימה

מפעיל מלגזות שיודע מה אופי המשימה שלו יכול למצוא דגם מתאים וחסכוני. בניגוד למה שנהוג לחשוב, המחיר הוא לא תמיד אינדיקציה לביצועים וליכולות של המלגזה. חשוב יותר לבדוק את המפרט הטכני ואת שיטת ההפעלה. כך ניתן לשלוט במלגזה בצורה אופטימאלית ולייעל את התנועה של חלפים, חלקים וכלים כבדים אחרים.

מניעים אותך להצלחה

חברת ד.ט.לוגיסטיק משווקת מלגזות מעולות של מותגים מובילים. נציגי החברה מאמינים בשירות אדיב ומהיר, אמינות ומחירים ללא תחרות. אפשר להשאיר פרטים באתר טרם בחירת מלגזות ולנוע להצלחה יחד איתנו.

ייעוץ מקצועי ללא עלות 04-6457728